Audi Q2 ir Audi A5 Coupé - „Auksiniai vairai“

Berlyne įvyko prestižiniai automobilių apdovanojimai, kuriuose Vokietijos leidiniai „Bild am Sonntag“ ir „Auto Bild“ metų laureatus apdovanojo „Golden Steering Wheel“ („Auksinio vairo“) prizais.

 Šiemet ypatinga sėkmė lydėjo Audi gamintojus. Netrukus pasirodysiantis kompaktiškasis Audi Q2* nugalėjo SUV kategorijoje, o veržlia elegancija spinduliuojantis Audi A5 Coupé* privertė nusilenkti ne vieną sportinių automobilių klasės atstovą.

 Prizus atsiėmęs Audi marketingo direktorius Dytmaras Fogenreiteris ypač džiaugėsi SUV Audi Q2 sėkme, nes šis modelis rungėsi ypač konkurencingame kompaktiškų miesto visureigių segmente, kuriame varžėsi daugybė puikių, patrauklaus dizaino automobilių.

 Kalbėdamas apie naująjį Audi A5 Coupé, D. Fogenreiteris atkreipė dėmesį, kad veržlus ir galingas aptakių formų Audi kupė yra ne tiek savaitgalio lenktynių „trasos raketa“, kiek klasikinės Gran Turismo koncepcijos atstovas, puikiausiai tinkantis patogioms ilgo nuotolio kelionėms viešojo eismo keliais.

 Komentuodamas Audi Q2 sėkmę Audi AG vadovas Rupertas Štadleris dėkojo laikmečio dvasią tiksliai įprasminusiems dizaineriams, konstruktoriams ir marketingo specialistams. Jis išreikė viltį, kad šis SUV patikimai įsitvirtins Audi miesto visureigių asortimente ir pakartos kitų jo narių komercinę sėkmę.

 Bendrovės vadovas apie antrosios kartos Audi A5 Coupé atsiliepė kaip apie puikų sportiškumo ir elegancijos derinį. Jis kartu priminė, kad pirmosios kartos A šeimynos kupė puikiai papildė klasikinių Audi sedanų asortimentą.

 Šiuo metu į rinką žengiantis Audi A5 Coupé turėtų tęsti pirmtako tradicijas ir įtvirtinti Audi „Vorsprung durch Technik“ lyderystę.

 Šiais metais „Golden Steering Wheel“ vertinimo komisiją sudarė visuomenei žinomi asmenys, ekspertai ir lenktynininkai, kurie patys galėjo išbandyti visus pretendentus.

 Kita vertintojų grupė - gausybė „Auto Bild“ ir „Bild am Sonntag“ skaitytojų, savo numylėtinį rinkę balsuodami apklausoje.

 „Golden Steering Wheel“ apdovanojimai Europos metų geriausiems naujų automobilių modeliams teikiami nuo 1976-ųjų.

 Dėl 2016 m. „Auksinio vairo“ rungėsi 36 pretendentai. Jie varžėsi mažosios, kompaktinės, vidutinės klasės, SUV ir šeimyninių bei sportinių automobilių kategorijose.

 Šiemetinis Audi Q2 ir A5 Coupé apdovanojimas – atitinkamai 26 ir 27-asis laimėjimai Audi bendrovės istorijoje. Pelnę šiuos prizus, Audi atstovai tapo daugiausia „Auksinio vairo“ apdovanojimų iškovojusiais gamintojais konkurso istorijoje.

 *Tekste minimų modelių degalų sąnaudos

Audi Q2:

Vidutinės degalų sąnaudos, l/100 km: 4,4 - 5,8**;

Vidutinė CO2 tarša, g/km: 114 - 134**.

 Audi A5 Coupé:

Vidutinės degalų sąnaudos, l/100 km: 4,0 - 7,4** (31.8 - 58.8 US mpg);

Vidutinė CO2 tarša, g/km: 105 - 170**.

 **Reikšmės priklauso nuo variklio ir transmisijos derinio bei naudojamų ratlankių ir padangų.

 

Atgal