Atnaujintas Audi A5 > Audi Lietuva | Audi.lt

Aktualumas

  • A1911787_medium.jpg
A1911787_medium.jpg

Atnaujintas „Audi A5“: dar sportiškesnis ir efektingesnis

Atnaujinti „Audi A5 Sportback“, „A5 Coupé“ ir „A5 Cabriolet“ modeliai pasižymi nauja ir dar sportiškesne išvaizda, pažangia „MMI touch“ valdymo sistema, o dalinė hibridinė technologija užtikrina didesnį komfortą ir mažesnes degalų sąnaudas. „Audi S5 Sportback“ ir „S5 Coupé“ modeliai su 3.0 TDI varikliu, turinčiu elektrinį kompresorių ir 48 voltų pagrindinę elektros sistemą, išsiskiria itin didele galia.

Download alle
00:00 | 00:00
A5_SB_1.jpg
A5_SB_1.jpg
Sportiška išvaizda: išorės dizainas
Naujos kartos dizaino elementai, pritaikyti didesniuose modeliuose, pabrėžia sportišką atnaujinto „Audi A5“ išvaizdą. Jau 2007 m. debiutavęs pirmos kartos „Audi A5“ išsiskyrė sportiškomis ir harmoningomis kėbulo linijomis, o 2016 m. pasirodžiusi antros kartos versija pasižymėjo naujais ir aštresniais bruožais. Dabar „Audi“ iš esmės atnaujino „A5“ išvaizdą, kurio priekinė dalis dar labiau atspindi ryžtingą jo būdą. Vientisos korio rašto grotelės yra plokštesnės ir platesnės, o virš grotelių esančios vėdinimo angos yra užuomina į klasikinį 1984-ųjų metų „Audi Sport quattro“ modelį. Išraiškingas oro skirstytuvas įrėmina apatinę buferio su didesnėmis nei anksčiau oro paėmimo angomis dalį.

Visų „A5“ kėbulo tipų ir komplektacijų variantai jau standartinėje versijoje turi LED žibintus, taip pat galimi pasirenkami „Matrix LED“ žibintai su „Audi“ lazerinėmis šviesomis.

„Audi A5“ salone dominuoja horizontalios linijos. Svarbiausi prietaisų skydelio elementai yra į vairuotoją pasuktas „MMI touch“ liečiamasis ekranas ir naujos operacinės sistemos valdymo skydelis.

Ryšiai
Su nauja „MMI touch“ sistema itin išmanių funkcijų turintis „Audi A5“ siūlo šiuolaikiniam telefonui prilygstančią naudojimo patirtį, o 10,1 colio įstrižainės liečiamasis ekranas su garsiniu lietimo atsaku pakeitė pasukamą ankstesniojo modelio valdiklį.

Naujos funkcijos taip pat užtikrina sumanesnį ir patogesnį naudojimąsi navigacijos sistema. Pavyzdžiui, ji parenka maršrutą, atsižvelgdama į kelius, kuriais vairuotojas važiavo anksčiau. „Audi connect“ ir „Audi connect plus“ sistemos apima daug išmaniųjų paslaugų, tarp kurių yra informacija realiu laiku apie pavojus kelyje ir kelio ženklus, laisvas parkavimo vietas ir informacija apie šviesoforų signalus – ši sistema nuo liepos mėnesio pradėjo veikti Ingolštato (Vokietija) mieste. Ji apjungia automobilio informacinę sistemą su centriniu miesto eismo kompiuteriu, valdančiu šviesoforų tinklą.

„myAudi“ programa susieja telefoną su automobiliu, o standartinė pritaikymo sistema leidžia sukurti iki septynių skirtingų profilių, išsaugant asmeninius nustatymus ir pasirinkimus. Pasirenkamas skaitmeninis „Audi connect“ raktas išmanųjį telefoną su „Android“ operacine sistema paverčia automobilio raktu, kuriuo galima atrakinti ir užvesti automobilį.

Taip pat atnaujintame „A5“ siūloma daug vairuotojo pagalbinių sistemų, dalis iš jų įeina į automobilio standartinę įrangą. Vokietijoje pasirenkamos sistemos yra apjungtos į „Drive“ ir „Park“ paketus.

Galingas, rafinuotas, efektyvus
Europoje atnaujintas „A5“ galimas su varikliais, kurių galia prasideda nuo 120 kW (163 AG) ir apima S modeliams siūlomus galingus V6 motorus.

Atnaujintas „A5“ debiutuos su keturiais skirtingais varikliais, turinčiais hibridinę MHEV sistemą. Su keturių cilindrų motorais MHEV sistema yra integruota į 12 voltų elektros sistemą, o „S TDI“ modeliuose – į naują 48 voltų pagrindinę elektros sistemą. „Audi“ duomenimis tokia elektros įranga „S5 TDI“ modelio degalų sąnaudas realiame eisme leidžia sumažinti 0,4 l/100 km.

Visi „A5“ modeliai komplektuojami su septynių greičių „S tronic“ arba aštuonių greičių „tiptronic“ automatine pavarų dėže. Su vidutinės galios varikliais galima pasirenkama visų varančiųjų ratų „quattro“ pavara, o su trimis galingiausiais varikliais ji yra įskaičiuota į standartinę įrangą.

Rafinuotas sportiškumas: pakaba
Pakaba yra puikiai suderinta su rafinuotu „Audi A5“ sportiškumu. Standartinė pakaba yra sportiška, bet komfortiška. Papildomai galima pasirinkti standesnę pakabą, taip pat pakabą su reguliuojama amortizacija. Ši pakaba yra integruota į dinaminę „Audi drive select“ valdymo sistemą, kuri yra standartinė visuose modeliuose su 140 kW ir galingesniais varikliais.

Įspūdingas sukimo momentas: „Audi S5 TDI“
700 Nm sukimo momentas ir 225 kW (347 AG) siekianti galia – Europoje siūlomi atnaujinti „Audi S5 Sportback” ir „S5 Coupé” po variklio gaubtu turi sumontuotą V6 motorą. 3.0 TDI variklis siūlo įspūdingą trauką, rafinuotas savybes ir didelį nuvažiuojamą atstumą, kuriuos užtikrinti padeda ir MHEV sistema, taip pat elektrinis kompresorius, veikiantis kartu su turbina. Abu „S TDI“ modeliai nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per mažiau kaip 5 sekundes, o elektronika ribojamas maksimalus 250 km/h greitis yra tik formalumas. „S5 Sportback“ ir „S5 Coupé“ modeliuose galia nuolatinei visų varančiųjų ratų „quattro“ pavarai yra perduodama per aštuonių greičių „tiptronic“ pavarų dėžę.

Kaina ir debiutas rinkoje: pardavimas Europoje prasidės 2019 m. rudenį.
Atnaujintus, dar sportiškesnės išvaizdos „Audi A5“ ir „S5“ modelius su TDI varikliais Europoje bus galima užsisakyti nuo 2019 m. rudens, o pirmieji automobiliai atstovybes pasieks 2020 m. Vokietijoje „A5 Coupé 40 TFSI“ su 12 voltų MHEV sistema kainuoja nuo 42 900 eurų, „S5 Coupé“ ir „S5 Sportback“ modelių kaina prasideda nuo 66 500 eurų.