„One Young World“ > Tvarumas > Audi Lietuva | Audi.lt

„Audi“ palaiko jaunų talentų idėjas „One Young World“ aukščiausiojo lygio susitikime

„One Young World“ aukščiausiojo lygio susitikimas vyko Londone spalio 22–25 d. „Audi“ remia dešimt atidavusių jaunų darbuotojų, kurie savanoriškai skiria savo laiką aplinkosaugos projektams. Viename jų pristatoma idėja gaminti knygas iš cigarečių nuorūkų.

1 500 talentingų jaunų žmonių iš daugiau nei 190 šalių susitinka Londone

Pastaruosius dešimt metų 1 500 talentingų jaunų žmonių iš daugiau nei 190 šalių kartą per metus susitinka „One Young World“ aukščiausiojo lygio susitikime. Šie susitikimai skirti paremti jaunus vizionierius nuo 18 iki 30 metų amžiaus ir padėti jiems užmegzti ryšius kuriant naujus sprendimus visuotinėms problemoms spręsti. Jaunųjų vizionierių idėjas palaikyti atvyksta politikos ir mokslo pasaulio garsenybės, tarp jų – Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau ir roko atlikėjas bei globėjas seras Bobas Geldofas.

„Audi AG“ ir „Audi Environmental Foundation“ remia jaunus talentus

Šiais metais savo atstovais „One Young World“ susitikime „Audi AG“ atrinko dešimt jaunų darbuotojų iš įvairių įmonės centrinių būstinių, įsikūrusių visame pasaulyje. Susitikime jie turės galimybę pabendrauti ir užmegzti ryšius su bendraminčiais, ekspertais bei mentoriais. Po susitikimo „Audi“ ketina suteikti jiems finansavimą jų sukurtoms idėjoms įgyvendinti. Socialinis įsipareigojimas – pagrindinė „Audi“ vertybė, todėl „Audi Environmental Foundation“ papildomai remia dar 15 jaunų žmonių iš viso pasaulio. Jaunieji mokslininkai gali kreiptis į fondą stipendijai gauti, prie kurios prisideda ir „One Young World“. Vėliau „Audi Environmental Foundation“ planuoja su stipendininkais užmegzti ilgalaikius bendradarbiavo santykius.

„Audi“ 2019 m. „One Young World“ aukščiausiojo lygio susitikime

Download alle
00:00 | 00:00
1920x1080-desktop-one-young-world_WR_0808.jpg
1920x1080-desktop-one-young-world_WR_0808.jpg

Emmanuelis ir cigarečių nuorūkų panaudojimo idėja „Ecofilter“

Emmanuelis Acosta – vienas iš atstovų. 27 metų meksikietis renka išmestas cigarečių nuorūkas ir bendradarbiauja su ECOFILTER, kad taršą paverstų nauda. ECOFILTER pašalina iš nuorūkų toksinus ir perdirbtas medžiagas panaudoja užrašinėms, dėžutėms bei gėlių vazonams gaminti. „Dirbu centriniame operacijų valdymo skyriuje. Aistringai žiūriu į savo darbą „Audi Mexico“, – sako Emmanuelis, – tokią pačią aistrą jaučiu ir šiam projektui.“

Viena cigaretė užteršia 50 litrų vandens

Pirminis jo tikslas buvo sumažinti cigarečių nuorūkų skaičių, išmetamą jo gimtinės paplūdimuose ir miškuose – ir, žinoma, „Audi Mexico“ gamyklos teritorijoje San Chosė Čiapoje. „Viso pasaulio paplūdimiuose ir miškuose išmetama daugybė cigarečių nuorūkų. Vienoje nuorūkoje esančių toksinų pakanka 50 litrų vandens užteršti. Dirbu siekdamas sumažinti cigarečių suvartojimą ir pagerinti jų atliekų apdorojimo procesą. Tai svarbūs žingsniai norint kurti tvaresnį pasaulį.“ „One Young World“ susitikime jis ketina pristatyti šią problemą pasauliniu mastu.

Likę devyni atstovai

Edmondas Chinas, automatizuoto vairavimo didelės apimties duomenų tvarkymo skyrius, Kinija

Edmondo projektas susijęs su dirbtiniu intelektu: „Ateinanti pramonės revoliucija.“ Šio projekto tikslai – supažindinti visuomenę su potencialiu dirbtinio intelekto socialiniu poveikiu ir pateikti pasiūlymų, kaip atsakingai naudoti tokio pobūdžio technologiją. Kuriant ir vystant dirbtinio intelekto algoritmus neišvengiamai susiduriama su įvairiais svarstymais, įskaitant socialinį poveikį ir įtaką įmonės sąžiningumo principams. Visi atlikti darbai ir gauta patirtis bus panaudoti kaip pagrindas būsimiems projektams.

Adamas Holecska, gamybos planuotojas, V6 TDI matavimo procesų skyrius, Vengrija

Adamo tikslas – mažinti CO₂ emisijas pakeliui į darbą. Jis ketina suorganizuoti vieno-dviejų mėnesių trukmės varžybas tarp skirtingų gamyklų. Jei 1 000 jo kolegų į darbą važiuotų dviračiu, o ne automobiliu, per mėnesį būtų išvengta 2 metrinių tonų CO₂ emisijų ir iki penkių metrinių tonų CO₂ emisijų būtų sustabdyta globaliu mastu.

Waldemaras Jakuninas, pramoninės inžinerijos skyrius, kėbulų cechas, Belgija

Waldemaras nori įgyvendinti iniciatyvą „Speak Up!“ (Kalbėk!). Jo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemas ir didinti atsakomybę. Projektas susijęs su šiais DVT: „atsakingas vartojimas ir gamyba“ ir „klimato veiksmai“.

Veronika Kerpel, kokybės inžinierė, Vengrija

Veronika taiko „išmaniosios gamyklos“ koncepciją nauju būdu, kad būtų sumažintas šiltnamio efektas, taupoma energija ir užtikrinta palanki gyvenamoji aplinka bitėms. Pagal jos projektą ant mūsų gamyklų stogų turėtų būti įrengtos saulės baterijų plokštės, po kuriomis būtų pasodintos gėlės. Pasibaigus žydėjimui ji siūlo kompostuoti jas ir gaminti biokurą.

Austenas Lowe, konsultantas įvairovės klausimais, Belgija

Austeno formulė paprasta: 4000 x aš = 1 mes. „Audi Brussels“ gamykloje dirba 4 000 visiškai skirtingų darbuotojų, susikalbančių keturiomis kalbomis, priklausančių 30 tautybių, skirtingų lyčių ir seksualinių orientacijų – tačiau visi kartu jie yra „Audi Brussels“. Austenas nori kiekviename skyriuje įsteigti įvairovės ambasadoriaus pareigybę, kad būtų galima sukurti darbo aplinką, kurioje darbuotojai galėtų jaustis visiškai laisvai ir būtų sumažina nelygybė bei didinamas dėmesys ir pagarba visiems, kurie priklauso „Audi Brussels“ bendruomenei.

Isabelė Menendez, darbuotojų tobulėjimo specialistė, Meksika

Isabelė nori sukurti specialų patirties katalogą. Savo projektu ji siekia suteikti darbuotojams galimybių panaudoti savo patirtį vystant kvalifikaciją „Audi“ įmonėje ir tuo pačiu prisidėti prie jaunosios kartos švietimo regione pasitelkiant mūsų ekspertus ir technines žinias. Ji nori ištrinti ribas tarp „Audi México“ ir San Chosė Čiapos miestelio bendruomenės pasitelkiant patirtį, kurią abi pusės galėtų išnaudoti techniniams ir socialiniams emociniams įgūdžiams tobulinti.

Christophas Praunas, gyvavimo ciklo specialistas, Vokietija

Christophas dirba su „dekarbonizavimo indeksu (DKI)“. Kartu su kolegomis iš visos VW įmonių grupės jis nori nustatyti pagrindinį veiklos rezultatų rodiklį, skirtą „Audi“ prekės ženklo CO₂ pėdsakui įvertinti ir sumažinti DKI iki apytiksliai 0 % iki 2050 m. DKI metodologija jau dabar yra visiškai apibrėžta ir įgyvendinama „Audi“ prekės ženklo požiūriu bei pradėta komunikacija, apimanti visą įmonę.

Tongas Qu, vystymo inžinierius, HAD mobilumo paslaugų sistemų skyrius, Kinija

Tongas dirba su projektu „Vaikų viešoji sauga automobiliuose“. „Audi“ technologija gali padėti sukurti geresnį pasaulį vaikams ir visuomenei. Tongo projekto tikslas – išnaudoti automobilių įrangą atpažįstant pavojus, potencialiai kylančius vaikams viešojoje erdvėje, padėti gauti pagalbos iš suaugusiųjų bei policijos ir siekti didesnio saugumo. Šis projektas susijęs su tokiais DVT kaip „pramonė, inovacijos ir infrastruktūra“, „tvarūs miestai ir bendruomenės“ ir „taika, teisingumas ir stiprios institucijos“.

Natalie Rybicki, duomenų analitikė ir koordinatorė, naudotų automobilių klientų ir verslo studijų skyrius, Vokietija

Natalie projekto šūkis – „atgal į mokyklos suolą vienai valandai per savaitę!“. Juo siekiama suteikti imigrantų vaikams nemokamas individualias konsultacijas, kad jie galėtų pagerinti savo rezultatus moksluose. Be to, ji siūlo tiesiog praleisti laiko su tokiais vaikais, apdovanoti juos asmeniniu dėmesiu ir parodyti, kad jie rūpi visuomenei.