Charging

Ilgas įkrovimo laikas? Nuo šiol – ne!

„Audi“, pristačiusi pirmuosius elektrinės serijos modelius „Audi e-tron“ ir „Audi e-tron Sportback“ bei platų įkraunamų hibridų asortimentą, iš aukščiausios kokybės klasikinių automobilių gamintojo virto elektromobilumo sistemų tiekėju. Platus įkrovimo variantų pasirinkimas su išmaniaisiais sprendimais namuose ir kelyje suteikia galimybę važiuoti naudojant elektrą – be jokių kompromisų.

Įkrovimo ypatybės:

Įkrovimas namuose

Siūlome šias galimybes įkrauti savo elektromobilį arba hibridinį automobilį namuose:

Mobility Check

Išbandykite patys: „Audi Mobility Check“

Ar norėtumėte greitai ir aiškiai sužinoti, kaip gerai esate pasirengę elektromobilumui? Tada naudokitės patogiu „Audi Mobility Check“ įrankiu – vos keliais pelės paspaudimais gausite svarbios informacijos ir rekomendacijų apie įkrovimo našumą ir įkrovimo sprendimus.

Mūsų įrankis siūlo pirminį įkrovimo galimybių įvertinimą, todėl taip pat rekomenduojame profesionaliam elektrikui individualiai patikrinti namų elektros sistemą – „Home Check“.

Pradėkite mobilumo patikrą dabar
Home Check

Profesionalų požiūris: „Home Check“ ir montavimo paslauga

„Home Check“ – tai profesionali elektros įrenginio, skirto įkrauti elektromobiliui ar įkraunamam hibridui, apžiūra. Elektrikas jums patars apie visas galimas įkrovimo galimybes, taip pat informuos apie geriausią įmanomą įkrovimo sprendimą, optimalų įkrovimo laiką ir sąnaudas. Elektronikos ekspertas taip pat gali suplanuoti bet kurios esamos fotovoltinės sistemos integravimą. Jei elektrikas rekomenduos atlikti jūsų namo elektros sistemos pakeitimus, jis parengs jums individualų pasiūlymą.

Raskite „Audi“ partnerį dabar

Namų įkrovimo sistemos:

e-tron charging system compact

„e-tron“ kompaktiška įkrovimo sistema

Nepriklausomai nuo to, ar elektromobilį ar hibridinį modelį kraunate pramoniniame lizde, ar, jei reikia, buitiniame lizde, namuose ar poilsio namelyje: Modulinė „e-tron“ kompaktiška įkrovimo sistema užtikrina maksimalų lankstumą. Ją sudaro valdymo blokas, automobilio prijungimo kabelis ir du tinklo prijungimo kabeliai – vienas su buitiniu kištuku, kitas – su pramoniniu. Kompaktiškos „e-tron“ įkrovimo sistemos „Audi e-tron“ modelių įkrovimo galia siekia iki 11 kW3 , o iš tinklo įkraunamų hibridinių automobilių įkrovimo galia – iki 7,4 kW. Valdymo bloke naudotojas gali rankiniu būdu perjungti 100 proc. ir 50 proc. įkrovimo galią. Tai gali būti naudinga, jei name jau naudojami įvairūs kiti elektros prietaisai. Įkrovimo sistemos būseną ir įkrovimo procesą kompaktiška „e-tron“ įkrovimo sistema kompaktiškai rodo valdymo bloke esančiais šviesos diodais.

„e-tron“ kompaktiška įkrovimo sistema standartiškai tiekiama mūsų elektra varomiems automobiliams ir iš tinklo įkraunamiems hibridiniams automobiliams.

Charging system connect

„e-tron connect“ įkrovimo sistema – išmaniojo įkrovimo galia iki 22 kW

Elektra varomiems „Audi“ modeliams

Galimybė įkrauti „Audi e-tron“ tada, kai elektra jums pigiausia, automatinis įkrovimo galios reguliavimas, jei tuo pat metu naudojami kiti namų ūkio elektros prietaisai, ir įkrautos energijos kiekio (kWh) dokumentavimas – tai tik keli iš „Audi e-tron“ modeliams skirtos papildomos „connect“ įkrovimo sistemos privalumų. Ji sujungia automobilį su suderinama namų energijos valdymo sistema (HEMS) ir taip elektromobilį paverčia išmaniųjų namų dalimi. „e-tron connect“ įkrovimo sistemą sudaro valdymo blokas, pasirinktinio ilgio automobilio prijungimo kabelis ir du tinklo prijungimo kabeliai (vienas su buitiniu kištuku, kitas – su pramoniniu). Palaikoma įkrovimo galia – iki 22 kW. Valdymo bloke įrengtas 5 colių jutiklinis ekranas. Pristatomame komplekte visada pridedamas sieninis laikiklis.

„e-tron connect“ įkrovimo sistema skirta tik „Audi“ elektra varomiems automobiliams. Kai kurioms išmaniosioms įkrovimo funkcijoms reikalingas interneto ryšys ir suderinama namų energijos valdymo sistema.

„e-tron connect“ įkrovimo sistema pasižymi šiais pranašumais:

– Apsauga nuo elektros energijos tiekimo nutrūkimo
– Ekonomiškas įkrovimas
– Saulės energijos naudojimas
– Integruotas įkrovimo energijos registravimas
– Apsauga PIN kodu
– Nemokami programinės įrangos atnaujinimai

„e-tron connect“ įkrovimo sistema skirta tik „Audi“ elektra varomiems automobiliams.

Daugiau informacijos apie įkrovimo sistemos prijungimą ir pradinį paleidimą

Įkraukite kelyje

Atraskite elektrinio mobilumo laisvę viename didžiausių įkrovimo tinklų Europoje. Su „Audi Charging“ nuo 2023 m. sausio 1 d. galėsite naudotis maždaug 400 000 viešųjų įkrovimo stotelių ir IONITY greitojo įkrovimo tinklu.

Jūsų įkrovimo paslauga

Nuo 2023 m. sausio 1 d. „Audi Charging“ suteiks galimybę naudotis vienu didžiausių viešųjų įkrovimo tinklų Europoje.

  • Maždaug 400 000 viešųjų įkrovimo stotelių 27 Europos šalyse (nuo 2023-01-01)
  • Lankstumas, pagrįstas jūsų asmeniniu įkrovimo profiliu, pasirinkus vieną iš trijų tarifų („Basic“, „Plus“, „Pro“)
  • Patogus atsiskaitymas už įkrovimo paslaugas RFID kortele naudojantis „myAudi“ programėle arba „Plug & Charge“
  • Visa svarbiausia informacija akimirksniu pasiekiama naudojantis „myAudi“ programėle
e-tron
30 minutes

Greitas įkrovimas su IONITY tinklu

Siekdama užtikrinti, kad galėtumėte visapusiškai mėgautis „Audi e-tron“ automobilio galimybėmis nuvažiuoti didelius atstumus, „Audi“ yra įsipareigojusi sukurti galingą įkrovimo stotelių tinklą palei pagrindines Europos transporto ašis. IONITY yra bendrovė, kuri 25 Europos šalyse kuria ir eksploatuoja greitojo apmokestinimo magistralių ir greitkelių tinklą. Įkrauti „Audi e-tron 55 quattro14“ ir „Audi e-tron Sportback 55 quattro14“ aukštos įtampos akumuliatorių ilgoms kelionėms užtenka maždaug 30 minučių13 – šie modeliai naudoja iki 150 kW įkrovimo galią. Greitojo įkrovimo stotelėmis gali naudotis tik elektra varomi automobiliai.

  • Didelės galios įkrovimo tinklas (HPC), kurio įkrovimo galia siekia iki 350 KW, suteikia galimybę elektromobiliams judėti dideliais atstumais.
  • Patogi prieiga 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę
  • Patogus atsiskaitymas naudojantis „e-tron“ įkrovimo paslauga
  • Įkrovimo stotelės automatiškai suplanuojamos naudojant „e-tron“ maršruto planuoklį

Greitojo įkrovimo tinklas prieinamas tik „Audi e-tron“ modeliams

Apsilankykite IONITY svetainėje
e-tron

Įkraukite nuo 5 iki 80 % maždaug per 30 minučių

„Audi e-tron“ ir „Audi e-tron Sportback“ siūlo trumpus įkrovimo sustojimus, kadangi didelės galios įkrovimo (HPC) stotelėje įkrauti akumuliatorių nuo 5 iki 80 % galima maždaug per 30 minučių13. „e-tron 55“ įkrovimo galia – iki 150 kW14. Jei norite akumuliatorių pripildyti iki 100 %, kad vėl galėtumėte važiuoti maksimalų atstumą, dėl pažangios akumuliatoriaus valdymo sistemos prireiks papildomai vos 20 minučių.

Kiek laiko reikia įkrauti „Audi e-tron“?

Akumuliatoriaus įkrovimo laikas priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, aplinkos temperatūros, kitų, konkrečiai šaliai būdingų kištukų naudojimo ir išankstinio kondicionavimo funkcijos naudojimo (pvz., nuotoliniu būdu valdomo automobilio oro kondicionieriaus). Naudojant buitinius kištukus įkrovimo galią riboja „e-tron“ įkrovimo sistema. Įkrovimo laiko skaičiuoklė atsižvelgia į „Audi e-tron“, „Audi e-tron Sportback“, „Audi e-tron S“ ir „Audi e-tron S Sportback“ vertes.

Terminų apžvalga

AC/DC

Trumpinys AC reiškia kintamąją srovę, o DC – nuolatinę srovę. Elektromobiliams įkrauti galima naudoti ir kintamąją, ir nuolatinę srovę, o hibridiniams automobiliams galima naudoti tik kintamąją srovę. Akumuliatoriuje galima kaupti tik nuolatinę srovę. Todėl kintamąją srovę reikia paversti nuolatine. Todėl elektromobiliuose ir hibridiniuose automobiliuose yra kintamosios ir nuolatinės srovės keitiklis, kuris iš buitinių ir pramoninių kištukinių lizdų, taip pat iš viešosios kintamosios srovės įkrovimo stotelės gaunamą kintamąją srovę keičia į nuolatinę srovę ir kaupia ją aukštos įtampos akumuliatoriuje. Įkraunant elektromobilį nuolatine srove (pvz., viešosiose nuolatinės srovės arba HPC įkrovimo stotelėse, kuriose įmontuotas kintamosios ir nuolatinės srovės keitiklis), srovė teka tiesiai į aukštos įtampos akumuliatorių. Tai leidžia pasiekti didesnę įkrovimo srovę ir greičiau įkrauti automobilį.

„e-tron“ įkrovimo paslaugų tinklas

„e-tron“ įkrovimo paslaugų7 tinklas suteikia prieigą prie daugiau nei 200 000 įkrovimo taškų 25 Europos šalyse (nuo 2020 m. birželio mėn.). „Audi e-tron“ įkrovimo paslaugos klientai gali rinktis iš dviejų patrauklių tarifų, tinkančių kasdienėms kelionėms.

HPC

HPC – tai didelės galios įkrovimas, leidžiantis greičiau įkrauti elektromobilį, ypač ilgų kelionių metu. IONITY yra HPC teikėja, iki 2020 m. 25 šalyse turėsianti apie 400 įkrovimo stotelių, kuriose vidutiniškai bus 6 įkrovimo vietos. IONITY įkrovimo stotelių įkrovimo galia – iki 350 kW. Greitojo įkrovimo stotelėje „Audi e-tron“ ir „Audi e-tron Sportback“ aukštos įtampos akumuliatorius galima įkrauti maždaug per 30 minučių13 – to užtenka nuvažiuoti dideliems atstumams. „Audi e-tron 55 quattro14“ ir „Audi e-tron Sportback 55 quattro14“ įkrovimo galia siekia iki 150 kW, o „Audi e-tron 50 quattro“ ir „Audi e-tron Sportback 50 quattro“ – iki 120 kW.

Dažniausiai užduodami klausimai apie įkrovimą

Kodėl 22 kW įkrovimo stotelėje galiu įkrauti tik 11 kW galia?

Automobilyje standartiškai įrengtas 11 kW3 galios įmontuotas įkroviklis (OBC). Antrąjį OBC „Audi e-tron 55“ arba „Audi e-tron Sportback 55“ modeliams galima užsisakyti už papildomą mokestį. Naudojant du įmontuotus įkroviklius galimas iki 22 kW kintamosios srovės įkrovimas. Pavyzdžiui, naudojant nuolatinę srovę (DC), „Audi e-tron 55“ greitojo įkrovimo stotelėse įkraunamas iki 150 kW galia. Tikslią informaciją apie tai, kada ši sistema bus įdiegta „e-tron 50“ arba „Audi e-tron Sportback 50“ ir „e-tron S“ arba „Audi e-tron Sportback S“, suteiks „Audi“ partneris.

Į ką turiu atkreipti dėmesį, kai įkrovimo procesas vyksta (viešoje) įkrovimo stotelėje?

Šiuose žingsniuose aprašoma procedūra, atliekama visiems „Audi“ elektra varomiems modeliams. Be čia paminėtų punktų, visą reikiamą informaciją ir pastabas rasite automobilio žurnalo meniu „Aukštos įtampos akumuliatorius – įkrovimas – įkrovimo pradžia“.

1. Automobilis turi būti atrakintas.
2. Norėdami atidaryti krovimo sklendę, paspauskite mygtuką virš krovimo sklendės. Krovimo sklendė yra priekiniame sparne, vairuotojo pusėje (pasirinktinai kintamosios srovės įkrovimo lizdas; priklausomai nuo savybių ir įrangos, taip pat keleivio pusėje).
3. Jei reikia, naudokite automobilyje esantį kabelį (jis yra daiktadėžėje po variklio dangčiu). Kapoto dangčio atidarymo įtaisas yra vairuotojo pusės kojoms skirtoje vietoje.
4. Tvirtai įstatykite kištuką ir laikykite, kol užsifiksuos (pulsuojantis baltas LED).
5. Aktyvuokite įkrovimo stotelę ir (arba) sumokėkite už ją (priglauskite RFID kortelę prie įkrovimo stotelės skaitytuvo arba pradėkite įkrovimo procesą naudodamiesi programėle) ir vadovaukitės įkrovimo stotelėje pateiktais nurodymais.
Pastaba: naudokite tik tas įkrovimo korteles (pvz., „e-tron“ įkrovimo paslaugos), kurias patvirtino arba priėmė atitinkamas paslaugų teikėjas. Jei reikia, naudokitės kitais paslaugų teikėjais arba kredito kortelėmis.
6. Stebėkite įkrovimo šviesos diodą (mirksi žaliai = automobilis įkraunamas). Šalia įkrovimo lizdo yra lipdukas su paaiškinimais.
7. Įkrovimo energija ir numatoma įkrovimo trukmė rodoma prietaisų skydelyje, kai tik atidaromos durelės; ją taip pat galima rasti „myAudi“ programėlėje.

Įkrovimo pabaiga:
8. Atrakinkite automobilį.
9. Įkrovimo procesą automobilyje užbaigsite paspaudę krovimo sklendės mygtukus. Jei reikia, patvirtinkite įkrovimo procesą įkrovimo stotelėje dar kartą pridėję RFID kortelę – laikykitės įkrovimo stotelėje pateiktų nurodymų.
10. Ištraukite įkrovimo kištuką (galimybę atrakinti rodo virš sklendės šviečiantis šviesos diodas). Jei reikia, dar kartą paspauskite mygtuką, kad atrakintumėte.
11. Jei reikia, įdėkite kabelį atgal į automobilį.

Kur galima sužinoti tikslią akumuliatoriaus įkrovos būklę?

Šis atsakymas taikomas elektra varomiems „Audi“ modeliams. MMI meniu skiltyje „Automobilis/įkrovimas ir efektyvumas“ rasite meniu elementą „Įkrovimas...“ – čia galite matyti tikslią akumuliatoriaus įkrovos būseną procentais. Čia taip pat bus rodomas įkrovimo slankiklis, kurį galite naudoti norimam įkrovimo lygiui nustatyti. Taip pat yra galimybė paspaudus ir palaikius perkelti šį submeniu į kontekstinį meniu. Akumuliatoriaus įkrovos lygį taip pat galite matyti „myAudi“ programėlės pradžios puslapyje ir „myAudi“ programėlės skirtuke „Įkrovos planavimas“.

Ar sudėtinga įkrauti elektromobilį arba hibridinį modelį namuose?

Standartinėje „Audi e-tron“ modelių ir iš tinklo įkraunamų hibridinių automobilių įrangoje yra „e-tron“ kompaktinė įkrovimo sistema, o jei pasirenkama kaip papildoma galimybė, „e-tron“ modeliuose papildomai yra „connect“ įkrovimo sistema, kurią galima naudoti lanksčiai įkrauti namuose per buitinį ar pramoninį elektros lizdą. Kompaktišką įkrovimo sistemą sudaro valdymo blokas, įskaitant automobilio prijungimo kabelį ir du tinklo prijungimo kabelius – vieną su buitiniu kištuku, kitą – su pramoniniu. Kompaktiškos įkrovimo sistemos įkrovimo galia „Audi e-tron“ modeliams siekia iki 11 kW3, o iš tinklo įkraunamiems hibridiniams automobiliams – iki 7,4 kW3. Valdymo bloke naudotojas gali rankiniu būdu perjungti įkrovimo našumą nuo 100 proc. ir 50 proc. Tai gali būti naudinga, jei namuose jau naudojami įvairūs kiti elektros prietaisai. Kompaktiškoje „e-tron“ įkrovimo sistemoje įkrovimo sistemos būseną ir įkrovimo procesą rodo ant valdymo bloko esantys šviesos diodai. Jūsų „Audi“ partneris mielai dėl jūsų susisieks su elektriku, kuris individualiai ir profesionaliai patikrins jūsų namų elektros sistemą.

Kiek yra (greitųjų) įkrovimo vietų?

„e-tron“ įkrovimo paslauga yra „Audi“ kompleksinio įkrovimo pasiūlymo dalis ir šiuo metu suteikia galimybę naudotis viešąja įkrovimo infrastruktūra 25 Europos šalyse. Nuosavoje „Audi“ įkrovimo kortelėje yra daugiau kaip 200 000 įkrovimo vietų iš daugiau kaip 400 skirtingų tarptautinių įkrovimo stotelių operatorių. Be kita ko, „Ionity“ didelės galios įkrovimo tinklas prijungtas prie „e-tron“ įkrovimo paslaugos.

Per kiek laiko įkraunamas elektra varomas automobilis?

Su „Audi e-tron“ ir „Audi e-tron Sportback“ sustojimai įkrovimo stotelėje ilgai netruks. Įkraunant HPC stotelėje, kurios maksimali įkrovimo galia yra iki 150 kW, per trumpą laiką galima pasiekti 80 % akumuliatoriaus įkrovos būseną (SoC). Todėl tipiškai šiems modeliams įkrauti nuo 5 iki 80 % didelės galios įkrovimo stotelėje (HPC) užtenka maždaug 30 minučių13. Kita vertus, jei norite akumuliatorių užpildyti iki 100 %, kad galėtumėte važiuoti maksimalų atstumą, dėl pažangios akumuliatoriaus valdymo sistemos jums prireiks papildomai vos 20 minučių. Naudodamiesi mūsų svetainėje esančia įkrovimo laiko skaičiuokle galite aiškiai pasimatuoti įkrovimo sustojimų trukmę.

Ar brangus įkrovimas naudojant IONITY?

31 cento už kilovatvalandę kaina, kurią klientas gauna sudaręs „e-tron“ įkrovimo paslaugos7 tranzito tarifą, atitinka vidutinę namų ūkių elektros energijos kainą. 100 % energijos gaunama iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių. Kitų tiekėjų didelės galios įkrovimo (HPC) stotelės papildo „e-tron“ įkrovimo paslaugos7 pasiūlą ilgiems maršrutams.

Video tutorials

Atsisiųsti „Audi“ mokomuosius vaizdo įrašus

„Audi“ mokomuosiuose vaizdo įrašuose rasite viską, ką reikia žinoti apie įkrovimą. Aiškiai apibendrinta ir suprantamai paaiškinta.

Sužinokite daugiau

Jus taip pat gali dominti: