Įkrovimo patarimai > Įkrovimas > Audi automobiliai, hibridiniai modeliai ir elektriniai automobiliai | Audi.lt

Paprasti patarimai, kad akumuliatorius veiktų ilgiau

Mūsų sukurti aukštos įtampos akumuliatoriai, kurie yra elektrinio automobilio pagrindas, yra aukščiausios kokybės, saugūs ir ilgaamžiai. Tačiau per eksploatavimo laiką įprasti senėjimo procesai mažina akumuliatoriaus talpą – energijos kiekį, kurį galima sukaupti. Gera žinia: jūsų įkrovimo ir naudojimo būdas turi įtakos akumuliatoriaus veikimo trukmei, todėl, laikydamiesi kelių paprastų pagrindinių kasdienio naudojimo taisyklių, galite ilgai išlaikyti akumuliatoriaus talpą. Ilgą laiką išlaikomas pradinis galimas nuvažiuoti atstumas, o jūs aktyviai stengiatės, kad nemažėtų jūsų elektromobilio vertė.

Three basic rules

Trys pagrindinės taisyklės

Ilgesniam akumuliatoriaus veikimo laikui.

 1. Ar dažniausiai važiuojate trumpus atstumus? Naudojant kasdien „Audi“ rekomenduoja įkrauti iki 80 %.
 2. Ar norėtumėte važiuoti didelius atstumus? Kad nuvažiuotumėte didžiausią nuotolio atstumą, įkraukite „Audi“ iki 100 % ir važiuokite kuo tiesiau. Tačiau jei reguliariai įkrausite „Audi“ iki 100 %, nukrypdami nuo 1 taisyklės, akumuliatoriaus senėjimo procesas paspartės ir naudingoji akumuliatoriaus talpa sumažės santykinai greičiau.
 3. Kaip užtikrinti ilgesnį eksploatavimo laiką? Pastatę automobilį atkreipkite dėmesį, kad akumuliatoriaus įkrovos lygis būtų nuo 30 % iki 80 %.
Video Mindful charging

Jūsų automobilis padeda jums prižiūrėti akumuliatorių

 


Trumpas atstumas
(pvz., kelionė į darbą ir atgal, į parduotuvę)

Tolima kelionė
(pvz., atostogos, verslo kelionės, kelionės į darbą ir atgal)

Įkrovimo tikslo nustatymas
Programėlėje „myAudi“ ir savo automobilyje galite lengvai nustatyti maksimalios akumuliatoriaus įkrovos ribą. Todėl jums nebereikės niekuo rūpintis.

Konfigūracija iki 80 %

Prieš ilgesnes keliones „Audi“ rekomenduoja nustatyti įkrovimo tikslą iki 100 %, kad nuvažiuojamas atstumas būtų kuo ilgesnis.

Įkrovimo laikmatis
Naudodami įkrovimo laikmatį galite nustatyti tikslų išvykimo laiką. Tiesiogiai automobilyje arba patogiai per „myAudi“ programėlę. Tai reiškia, kad automatinis įkrovimo procesas su iš anksto nustatytu akumuliatoriaus lygiu yra kuo artimesnis išvykimo laikui. Be to, prieš išvykstant, automobilio salonas kondicionuojamas iki pageidaujamos temperatūros.

Išankstinis kondicionavimas didesniam komfortui

Nustatykite išvykimo laiką, kad išvengtumėte prastovos su visiškai įkrautu akumuliatoriumi

Maršruto planavimas
Prieš pradėdami kelionę suplanuokite maršrutą naudodami „e-tron“ maršruto planuoklį: Maršrute atsižvelgiama į jūsų individualų nuvažiuojamą atstumą ir numatomos tinkamos įkrovimo stotelės.

„e-tron“ maršruto planuoklis pagal poreikį

Rekomenduojama naudoti „e-tron“ maršruto planuoklį

Važiavimo režimas

Efektyvaus važiavimo režimas leidžia sumažinti energijos sąnaudas dėl efektyvaus vairavimo stiliaus. Taip sumažinama elektrinė ir šiluminė akumuliatoriaus apkrova. Taip išsaugoma akumuliatoriaus talpa.
Charging tips

Įkrovimo patarimai

 • Greitasis įkrovimas (didelės galios įkrovimas > 100 kW) daugiausia rekomenduojamas važiuojant ilgus atstumus, o ne naudoti kasdien.
 • Naudojant didelės galios įkrovimą, įkrovimo greitis lėtėja didėjant aukštos įtampos akumuliatoriaus įkrovai. Todėl visiškai įkrautas aukštos įtampos akumuliatorius gali pailginti bendrą kelionės laiką. „e-tron“ maršruto planavimo priemonė padeda optimaliai planuoti įkrovimą.
Battery maintenance

 • Kad ilgos kelionės metu įkrovimo laikas būtų trumpas, „e-tron“ maršruto planavimo priemonė prireikus naudoja visą akumuliatoriaus talpą ir rekomenduoja įkrauti daugiau kaip 80 % akumuliatoriaus. Nuvažiavę ilgą atstumą, kasdienėms kelionėms vėl nustatykite tikslinę 80 % įkrovą.
 • Naudojant „e-tron“ maršruto planavimo priemonę su „Audi e-tron GT“*, aukštos įtampos akumuliatoriaus temperatūra iš anksto paruošiama greitajam įkrovimui atlikti, kad būtų pasiektas didžiausias įkrovimo greitis.

* Suvartojimo ir išmetamųjų teršalų kiekio duomenys: Mišrios elektros energijos sąnaudos: 19,6–18,8 kWh/100 km (NEDC); 21,6–19,9 kWh/100 km (WLTP); mišri CO2 emisija: 0 g/km.

Battery maintenance

Akumuliatoriaus garantija ir eksploatavimo laikas

Visi „Audi“ iš tinklo įkraunamų hibridinių ir visiškai elektrinių modelių aukštos įtampos akumuliatoriai sukurti taip, kad būtų ilgaamžiai, ir „Audi“ jiems suteikia garantiją aštuoneriems metams nuo pirmojo pristatymo arba pirmiesiems 160 000 kilometrų – priklausomai nuo to, kas įvyks anksčiau.

Battery protection

Akumuliatoriaus apsauga

Į komplektą įtraukti buferiai užtikrina papildomą aukštos įtampos akumuliatoriaus apsaugą nuo netyčinio, žalingo perkrovimo ir gilaus iškrovimo.

 1. bendroji talpa (bendroji)
 2. naudingoji talpa (grynoji)
 3. apsauga nuo perkrovimo
 4. apsauga nuo gilaus iškrovimo

Grafikas pateikiamas tik simbolinės iliustracijos tikslais.

Battery capacity

Akumuliatorius

Elektrinių automobilių aukštos įtampos akumuliatoriaus talpa dalijama į bendrąją ir grynąją. Bendroji talpa reiškia visą fizinę aukštos įtampos akumuliatoriaus talpą. Tačiau, norint išvengti savaiminio išsikrovimo, pailginti eksploatavimo laiką ir užtikrinti rezervą, kai reikia užvesti avariniu būdu, teoriškai galimas energijos kiekis yra techniškai apribotas. Šis faktiškai panaudojamas energijos kiekis vadinamas grynąja talpa.

Grafikas pateikiamas tik kaip simbolinė iliustracija. Akumuliatoriaus talpa pateikta remiantis „Q4 e-tron 40“* pavyzdžiu.
* Suvartojimo ir išmetamųjų teršalų vertės: Mišrios energijos sąnaudos kWh/100 km: 17,7–16,3 (NEDC); 20,1–17,3 (WLTP); mišri CO₂ emisija, g/km: 0