„e-tron“– mūsų visiškai elektrinės pavaros technologija | audi.lt

„e-tron“ – mūsų visiškai elektrinės pavaros technologija

Elektrifikavimas ir skaitmeninimas – tai aktualūs mūsų laikų klausimai. Jie taip pat atveria kelią į tvaresnę ateitį. Elektriniai „Audi“ automobiliai vadinami „e-tron“.

Kas yra „e-tron“?

Ateities varikliai turi teikti varomąją jėgą nenaudodami iškastinio kuro. Todėl mes ieškome tokio energijos šaltinio, kuris teoriniu požiūriu būtų neišsemiamas – tai elektra. Jos galia sukaupta akumuliatoriuose, įmontuotuose automobilio grindyse. Jei „Audi“ automobilyje yra įdiegtas šis akumuliatorių ir elektrinio variklio derinys, toks automobilis vadinamas „e-tron“.

Smagiau ir vairuotojui, ir aplinkai

Akumuliatoriniai elektriniai automobiliai (angl. battery electric vehicle, BEV) turi tam tikrų pranašumų prieš varomus vidaus degimo varikliais. Vietoje jie visiškai neišmeta CO₂ teršalų, todėl mieste kelia mažesnę taršą. Miesto aplinkoje taip pat labai sumažėja triukšmo lygis, nes elektrinis variklis veikia beveik visiškai neskleisdamas garso. Paprastai šiuose automobiliuose girdėti tik vėjo ir besisukančių dalių garsai. Sukimo momentas toks pat greitas, todėl juo važiuoti lygiai taip pat malonu. Kalbant apie įsibėgėjimą, „e-tron“ yra akivaizdžiai pranašesnis už daugumą automobilių su vidaus degimo varikliais.

Atstumas – ne kliūtis

Jei išmanusis telefonas – dažnai jūsų rankose, ir naudojate jį vaizdo įrašams žiūrėti ar klausytis muzikos, veikiausiai per dieną ne kartą teks įkrauti jo bateriją. Elektrinio automobilio akumuliatorius taip pat greičiau išsieikvoja važiuojant sparčiai, o ne ramiai. Tačiau su „e-tron“ atstumas – ne bėda. Ilgoms kelionėms „Audi“ naudoja didelio galingumo ir didelės talpos akumuliatorius. Net jei reikia sustoti, šiuos akumuliatorius galima greitai įkrauti, todėl sugaišite nedaug ir galėsite tęsti kelionę.