Audi A3 Sportback > Audi automobiliai, hibridiniai modeliai ir elektriniai automobiliai | Audi.lt

Aktualumas

  • e-tron.jpg
e-tron.jpg

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai palaiko Lietuvos sprendimą sparčiau žengti į elektromobilių erą

„Volkswagen“ ir „Audi“ prekės ženklams atstovaujanti „Moller Baltic Import“ sveikina Aplinkos ministerijos iniciatyvą skatinti gyventojus įsigyti elektromobilius. Prašymą Aplinkos ministerijai pateikusiam asmeniui numatyta 4 tūkst. eurų kompensacija už įsigytą naują elektromobilį. Dar 1 tūkst. eurų siekiančią išmoką turėtų gauti kiekvienas pilietis, kuris, atsižvelgiant į numatytus reikalavimus, savo turėtą taršų automobilį atiduos utilizavimui. Nusprendę įsigyti naudotą elektromobilį pretenduos į vienkartinę 2 tūkst. eurų išmoką

Audi e-tron.jpg
Ilzė Grase-Ķibildė, „Moller Baltic Import“ generalinė direktorė, sako, kad šis Aplinkos ministerijos sprendimas Lietuvoje turėtų paskatinti vairuotojus labiau atsigręžti į aplinkai draugiškus automobilius ir paspartinti teigiamus šalies transporto parko pokyčius. „Kitų Europos Sąjungos šalių pavyzdžiai rodo, kad valstybės kompensacijų mechanizmas veikia ir turi didelę įtaką mūsų klientų sprendimams“, – pastebi ji. Šiuo metu „Volkswagen“ siūlo „e-up!“, „e-Golf“ ir „ID.3“ elektromobilių modelius, o „Audi“ – „e-tron“.

Jos teigimu, jau šiandien tiesiai iš salono galima įsigyti „Audi“ „e-tron“ arba kompaktiškąjį „Volkswagen“ „e-up!“. Pastarasis, kainuojantis 21 623 EUR, po subsidijos atpigs beveik penktadaliu ir pirkėjui atsieis 17 623 EUR. Kitus modelius klientai gali užsisakyti nuotoliniu būdu – jie bus pristatyti atsidarius gamykloms. „Tiek Vokietijos mieste Cvikau neseniai atnaujinta gamykla, kuri yra visiškai perorientuota į elektromobilių gamybą, tiek kiti grupės fabrikai po karantino planuoja paleisti linijas ir patenkinti naujų transporto priemonių paklausą. Tad dabar pats metas galvoti apie ateitį“, – pabrėžia įmonės vadovė.

Aplinkos viceministras Marius Narmontas atkreipia dėmesį, kad ministerijos sprendimas kompensuoti gyventojams dalį išlaidų už įsigytą elektromobilį yra Klimato kaitos programos dalis ir tam numatyta skirti 5 mln. eurų. Jis pažymi, kad bus skatinami tik elektra varomi lengvieji automobiliai.
„Transporto keliama tarša labai prisideda prie klimato kaitos, todėl reikia imtis efektyvių priemonių, skatinančių gyventojus rinktis švaresnes, mažiau teršiančias transporto priemones. Tikimės, kad parama pasinaudos daug aplinką tausojančių vairuotojų ir šis sprendimas pasiteisins jau netolimoje ateityje“,- teigė jis ir atkreipė dėmesį, kad prašymus dėl kompensacijų Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra elektroniniu būdu priims nuo balandžio 20 dienos.

Savo ruožtu „Volkswagen“ ir „Audi“ atstovybių konsultantai Lietuvoje klientus šiuo metu konsultuoja nuotoliniu būdu. Gamintojų internetiniuose puslapiuose galima pamatyti visus Lietuvoje pirkėjų laukiančius lengvuosius automobilius, netrukus klientams bus suteikta galimybė automobilį susikomplektuoti ir įsigyti internetu, o pristatyti jie bus tiesiai į namus.